LOREAL SILVER (MOR) ŞAMPUAN İNCELEMESİ

Loreal Silver Shampoo - purple shampoo
Loreal Silver Şampuan

Loreal Silver Şampuan'ı bu yaz keşfeden biri olarak (belki de saçlarımı çok kısa bir süre önce sarıya boyattığım için olabilir) sizin de daha fazla sarı saç tonlarınızdaki sorunlarla uğraşmanızı ve bu yüzden canınızı sıkmanızı istemediğim için çok geciktirmeden mor şampuandan bahsetmek istedim.

Instagram' dan beni takip edenler her yaz sarı saç aşkımın tuttuğunu ve her yaz böyle bir girişimim olduğunu bilir. Eğer ki kış döneminde de hala saçlarım sarıysa bilin ki işlem başarılı olmuştur ama saçım yandıysa ya da çok yıprandıysa muhtemelen koyu bir renge boyatmış ve kış yolculuğuma koyu saç tonlarıyla devam ediyorumdur.

Aklınızdaki soruyu duyar gibiyim :) Hemen cevaplayayım evet şu an hala saçlarım sarı ve koyu bir renge boyatıp saçımı kamufle etmeme gerek kalmadı çok şükür..

Eğer sarı saç tonlarını denemek veya eski sarı saçınıza kavuşmak istiyorsanız ayrıca açma işlemi yapılırken saçınızın yanmasını ya da çok yıpranmasını istemiyorsanız size püf nokta :


1. Kesinlikle bu işlem öncesi saçınıza en az 3 kere keratin bakım yapın ya da kuaförünüze yaptırın.
2. Renk açma işlemi sırasında kuaförünüz hangi markanın keratin bakımını yapıyorsa hazırladığı açıcıya ve boyaya bol miktarda keratin bakım maddesinden ilave etmesini isteyin.
3. Bu işlem sonrası düzleştirici ya da maşa gibi saça yoğun ısı ve zarar veren şekillendiriciler kullanmayın.


Purple shampoo review
Loreal Mor Şampuan

LOREAL SILVER (MOR) ŞAMPUAN NEDİR ? 

Mor şampuan, sarı saçlar için saçtaki turuncu tonları (kızıl-dore yansımaları) nötrleyen  daha küllü ve platine yakın bir renk almasını sağlayan şampuandır.

Gri saçlar için mor şampuan kullanıldığında saçtaki gri tonun daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Silver (mor) şampuan beyaz saçlar için kullanıldığında ise beyaz saçlara gri bir yansıma katarak aralardaki sararmaları düzelterek daha parlak ve ışıltılı bir görüntü verir.

Kuaföre gittiniz, saçınızın rengini açtırdınız ve ilk boyama işlemini yaptırdınız. Renkten memnunsunuz. Ama 2-3 yıkama sonrası o küllü renk gitti yerine turuncu çiğ bir sarı geldi. Tekrar boya yaptırmak istemiyorsanız tek çözümünüz Loreal Silver Şampuan..

Ya da başka bir senaryo kuaföre gittiniz ve beyefendiye soğuk sarı bir renk istediğinizi söylediniz, iyi anlattığınızı ve onun da anladığını düşündünüz. İşlem bitti ve bir baktınız ki evet soğuk sarı tonları güzel ama aralarda turuncu-kızıl-dore gibi renkler var. Tek çözümünüz yine mor şampuan..

Bir başka sahne ise saçınızı açtırdınız ve kuaförünüz şu anda röfle veya balyaj gibi bir işleme saçınızın dayanamayacağını ve çok yıpranacağını söyledi. 1-2 ay saç bakımı yapmanızı ve ondan sonra gelmenizi istedi. 2 ay çiğ sarı bir saçla gezmemek için tek çözümünüz yine mor şampuan kullanmak olacaktır.

Özetle sarı saçlarınız varsa bir süre sonra hem renk tonu kötüleşir hem de matlaşır. 

*Sürekli boya yaptırmak zor geliyorsa (ki bana çok zor gelir çünkü kuaföre gitmeyi hiç sevmem),
*Saçınızın sık sık boya işlemi ile yıpranmasını istemiyorsanız (zaten saç renginiz açılmış ve saçlarınız yıpranmış), 
*Sarı saç renginizin matlaşması ve sonrasında cila gibi işlemlerle uğraşacak vaktiniz yoksa,
*Zaten sizin sevdiğiniz ton da küllü ve soğuk sarı (platine dönük renkler ise) gibi renkler ise cevabı artık biliyorsunuz..

Ben Loreal ürünlerini beğendiğim için Loreal Silver Şampuanı'nı tercih ettim. 500 ml. gibi büyük bir miktara sahip olduğu için de bana çok uzun süre gidiyor. Yazdan beri de hiç saçımı boyatmadım. Sadece Loreal Silver Şampuanı kullanarak gayet memnun olduğum platine yakın sarı saç tonumu koruyorum.

Mor şampuan (Silver şampuan) benim için gerçekten yüzyılın icadı diyeceğim türden, kesinlikle hayat kurtarıcı ve olmazsa olmazım, banyo dolabımdaki demirbaşlardan..


Loreal Purple Shampoo Review
Loreal Silver Shampoo

MOR ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR ?

Öncelikle söylemem gereken nokta Silver Şampuanın kıvamı oldukça koyu bu yüzden oraya buraya bulaşır çıkmaz diye endişe etmenize gerek yok. Tek sevmediğim özelliği Loreal Silver Şampuanla saç diplerime masaj yaptıktan sonra tırnak içlerimde iz bırakması oldu. Bu sorunu da mor şampuanı kullanacağım zaman ellerime eldiven takıp bu şekilde şampuanı uygulayarak çözdüm.

Loreal Silver Şampuanı 2 şekilde uygulayabilirsiniz..

1. Duştayken saçınızın ilk yıkamasını normal bir şampuanla yapıp ikinci yıkamanızda mor şampuan kullanabilirsiniz. Ve mor şampuanı bu şekilde saçınızda 5-10 dak. bekletebilirsiniz. Ben duşta beklemeyi sevmediğimden en fazla 5 dak. bekletebiliyorum. 10 dak. bekleyenler soğuk sarıya dair çok daha iyi sonuç alacaktır. Bir duşunuzda kullandıysanız diğer duşunuzda kullanmayabilirsiniz. Saç tonunuza göre buna siz karar vereceksiniz.

Bazı kişilerin aklına saçımda çok bekletirsem saçlarım morlaşır mı ya da grileşir mi gibi sorular takılacaktır. Loreal Mor Şampuanın bence çok fazla bir pigmentasyonu olmadığı için ben bu tarz bir sorunla hiç karşılaşmadım ama başka markaların mor şampuanlarını bilemem.

2. Eğer saçlarımdaki turunculuk çok belirginleşmişse ben duş öncesi kuru saçlarıma boya yapar gibi saçımı bölüm bölüm ayırıp mor şampuanı saç diplerime yada o turuncu tonların hakim olduğu alanlara uyguluyorum ve bu şekilde 15 dak. ya da yarım saat kadar bekletiyorum. Siz mor şampuanı saç kreminizle de karıştırıp uygulayabilirsiniz. Bu şekilde çok daha iyi bir sonuç aldığımı söyleyebilirim. Bu uygulamayı ayda bir kere yapıyorum.

LOREAL SILVER ŞAMPUAN SAÇI SERTLEŞTİRİYOR MU ?

İlk iki kullanımda böyle bir sorunla karşılaşmadım ama daha sonraları evet biraz sertleştirdiğini söyleyebilirim ama bu keçe gibi yaptı anlamına gelmiyor asla. Zaten ardından saç kremi kullandığım için çok da sorun yarattığını söyleyemem. Saç kreminden sonra gayet yumuşacık saçlarınız oluyor.

Lorel Silver Şampuana sarı saça sahip tüm kadınların sahip olması gerekiyor bence. Benim günlük yaşantımı çok pratikleştiren bir ürün oldu. Size de tavsiye ediyorum. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Loreal Silver Şampuan fiyatı online alışveriş sitelerinde 40-60 TL arasında değişiyor. Kesinlikle bu fiyata değer bir ürün, kullandığınızda anlayacaksınız..

Sevgiler...

22 yorum:

 1. Amazing product, look so useful! I didn't try it but I like it so much!
  SO nice review, love it! Great post dear Suslu!

  Visit my blog, Maleficent

  YanıtlaSil
 2. Loreal makes some great products!! - Shelby G.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yes I agree with you!
   Thank you for your comment.
   Kiss

   Sil
 3. Great review, I will have to try this out!

  Sondra xx
  prettyfitfoodie.com

  YanıtlaSil
 4. Lovely post dear! Have a great week! xx

  YanıtlaSil
 5. Mor şampuan oldukça ilgimi çekti :D

  YanıtlaSil
 6. i need this product for my colored hair.. Let me know how it makes your hair feel like after a long use

  YanıtlaSil
 7. I have colored hair I need pick this up for sure. I have always like Loreal products. Thanks for passing it on

  YanıtlaSil
 8. Amazing review

  Kisses
  http://www.pimentadeacucar.com

  YanıtlaSil
 9. Thanks for the great post! Have a nice day)

  YanıtlaSil
 10. Looks like a great product to try! I'll check out later!

  YanıtlaSil
 11. Such a great Post<3
  Have a lovely day.
  Kiss
  http://www.swisstwins.ch/

  YanıtlaSil
 12. Great post! Thank you for followed my blog, I follow you too as Klaudia Żankowska.
  https://hamster-and-life.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 13. I'm glad to make an extra effort to take care of your hair as adding color to the hair is very drying. The products you featured sound quite good too.

  YanıtlaSil
 14. Merak ettiğim bir üründü bilgi için teşekkürler, sarışınlar için güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 15. Thanks a lot for sharing) looks very interesting!
  I follow you)) Follow me too pleas)
  Have a nice day!
  http://alyonapsel.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.